הדף הראשי
האתר החדש

לשמירה במועדפים
קטעים אחרונים ביומן:
כל יום ביומו - אתר חדש

שלום לכל המבקרים,

שבוע טוב לכל משפחת נראנון

מיהו החבר החדש

אכזבה, כאב

לחיות את החיים במלואם

מודעות, קבלה, עשייה

ביקורת, הצעד הרביעי

הגינות, הכחשה, להאשים

פגישות

"אומץ זה מה שנחוץ כדי לקום ולדבר;
אומץ זה גם מה שנחוץ כדי לשבת ולהקשיב"
–- וינסטון צ'רצ'יל


אלי, תן בי את השלווה
לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם,
אומץ לשנות את הדברים אשר ביכולתי,
ותבונה להבחין בין השניים.


נר-אנון

הקו החם: 050-5845886

פורום נר-אנון (באנגלית) קטעים נבחרים
מכורים-BSH
יטנס - בתפוז קומונות
האתר של עוזי
נרקיסים
אנ.איי ישראל
אלכוהוליסטים אנונימיים בישראל


יטנס - קבוצת כדורגל ייחודית
של מכורים נקיים מסמים


< ? Addicted Bloggers # >Site Feed


ארכיון
01/2004
02/2004
03/2004
04/2004
05/2004
06/2004
07/2004
08/2004
09/2004
10/2004
11/2004
12/2004
01/2005
02/2005
03/2005
09/2006
12/2006
01/2007
07/2007
08/2007

בלוג זה מופעל על-ידי Blogger, האם גם שלך?

 


"כאשר ארגיש את עצמי חסרת אונים, או שלא אצליח לבצע שום דבר, מפני שיש כל כך הרבה לעשות, עד כדי כך שלא אדע מהיכן להתחיל; אעצור את עצמי לרגע, ואזכיר לעצמי לקחת כל צעד, כל משימה, כל יום ביומו".

8.2.19 | כל יום ביומו - אתר חדש

עברנו!
כתובתנו החדשה היא:
https://kol-yom-beyomo.blogspot.com

מחכים לכם בכתובת החדשה.
 

0 תגובות | אילנה 18:01

19.7.07 | שלום לכל המבקרים,

בזמן האחרון אני עובדת על אתר חמשך לכל יום ביומו. היוזמה היא שלי בלבד ואני מתלבטת אם אני עושה את הדבר הנכון - אולי הייתי צריכה לפתוח בלוג החלמה אישי וזהו, אבל חשבתי שבכל זאת צריך להיות מקום באינטרנט שמרוכזים בו גם פרטים אודות נר-אנון. נראה במשך הזמן איך הדברים יתפתחו - אולי תהיה היענות מצד חברי תוכנית ליטול חלק פעיל באתר ולהוסיף בו תוכן. הדלת פתוחה, אתם מוזמנים לבקר ולהירשם באתר, התכנון והעיצוב עדיין לא סופיים - הצעות יתקבלו בברכה.


אוהבת - אילנה
שבת שלום
 

1 תגובות | אילנה 10:00

6.1.07 | שבוע טוב לכל משפחת נראנון

כל כך הרבה זמן שלא ישבתי וכתבתי, ושמחה אני שסוף סוף יש לי את האומץ לשבת ולכתוב. חלפו כבר תשעה חוד פטירתו של בעלי. נכון, מבחינה של תעסוקה ועצמאות אני מסתדרת מאוד טוב. אך, יש רגעים, ודיי הרבה שהגעגועים גוברים עליי. במיוחד בימי שבתות, חגים, ימי הולדת שם אני בנפילה בהרגשה.
שאלה אותי חברה לתוכנית:"למה קשה לך, הרי רק סבלת בחייך איתו". כן למרות כל הסבל היו גם דברים יפים שחווינו ביחד. האהבה שהוא אהב אותי, הפירגון שלו, הנתינה והדאגה לילדים הייתה מאוד בלתי מובנת, ויש עוד הרבה מעלות שהיו לו, ובכלל שים מיוםאהבתי אותו מאוד. מגיל צעיר מאוד אנחנו ביחד, מדובר בחיים שלמים שאנו ביחד .

והיום, כהילדים גדלו ופרחו ובונים את חייהם, עכשיו היינו צריכים להינות ממה שעמלנו כל החיים ולקטוף את הפירות ביחד. מי אני שאבוא ואתערב בעבודתו של אלוהים??? כן, קשה לי אך למרות הכל בסדר.

טוב, רציתי להודיע כי נפתחה קבוצה חדשה של נראנון בטירה, בימיי רביעי, היגענו לשם אני ושתי חברות מקבוצת חיפה. היה שם כוח גדול, יצאתי משם עם הרבה כוח אמונה ושלווה.מברכת אותכם שתגדלו ותצמחו רוחנית ונפשית
שבוע טוב וקסום אובהת אותכם וזקוקה לכם בחיי
 

2 תגובות | שרה 15:45

30.12.06 | מיהו החבר החדש

אני בטוחה שאפשר לפרש את הביטוי "החבר החדש הוא החבר החשוב" בכל מיני דרכים. מבחינתי, הביטוי הורגש השבוע בצורה מאוד מוחשית כשנסעתי למפגש ראשון של קבוצה חדשה שנפתחה בטירת-כרמל. אז דבר ראשון אני רוצה לאחל המון הצלחה והחלמה לקבוצת נר-אנון בטירת-כרמל. נהניתי לפגוש אתכם ולהיות איתכם. קיבלתי מכם המון.

אין טעם להסתיר את העובדה שזמן רב לא הגעתי לחדר. לא היה לי כוח ללכת לפגישות. גם מההזמנה לפגישה בטירת-כרמל ניסיתי להשתחרר - מזג האוויר היה נוראי ביום רביעי, כל-כך קר שממש לא היה בכיף שלי לצאת לכבישים בערב שכזה אבל... הכריחו אותי וטוב עשו! כי יצאתי מהפגישה בריחוף. אני לא בטוחה מי היה שם החבר החדש: החברים בקבוצה או אני בעצמי. "אילצו" אותי לדבר והיה לי קשה, אבל בעזרת רוח אלוהים אוהב וחבר שישב לידי וחיזק אותי, משהו השתחרר והצלחתי להציג את עצמי ואת הקשר שלי לנר-אנון. סיפרתי על הגדילה שלי בתוכנית ועל הניסים שקרו במשפחה שלי. דיברתי בכנות ומהלב וזה מילא אותי באנרגיה.

אני אסירת תודה לחברים ולחברות בקבוצת טירת-כרמל שחיברו אותי בחזרה לתוכנית. אתם מקסימים, נהדרים, היה לי עונג לפגוש אותכם.
 

0 תגובות | אילנה 11:03

14.9.06 | אכזבה, כאב

החיים עם המכורים למדו אותי שהכי טוב לא לקוות לשום דבר, הלקחים שלמדתי גרמו לי ליותר מדי כאב-הציפיות גרמו לי להתרגשות, ובסוף, כל התקוות שלי התנפצו. עם חלוף הזמן התעלמתי מן הרגשות שלי, תקפו אותי אדישות וחוסר תקווה מוחלטים.

באמצעות שניים-עשר הצעדים של נר-אנון, אני מגלה רוחניות המאפשרת לי להאמין שיש מקום לתקווה. בעזרתו של הכוח העליון שלי, בלא שים לב לנסיבות שלי, ביכולתי לחוש ברגע נתון את חיי במלואם, וגם ליהנות מתחושה זו. הלקחים המכאיבים של משך-חיי אינם נשכחים בין לילה, אבל נר-אנון עוזרת לי להבין שאין סכנה במציאות של רגשות, של, תקווה, ואפילו של חלומות.

“השנים גורמות לקמטים בעור, אך וויתור על ההתלהבות גורם לקמטים בנשמה".

תזכורת להיום: האכפתיות מסוכנת-עלולות להיות לי אכזבות. אבל, כשאני מנסה להגן על עצמי מפני הכאב, ייתכן ואנתק את עצמי מן ההנאות שיש בחיים להציע. את היום אחייה במלואו.

 

0 תגובות | רק להיום | 20:24

13.9.06 | לחיות את החיים במלואם

כל רגע ביום הוא יקר, ואני אגרום לכך שהוא יהיה חשוב. אנצל את הזמן הזה כדי להעשיר את חיי ולשפר את יחסיי עם הכוח העליון שלי, עם הזולת, ועם עצמי. כל אחד מ-12 הצעדים יכול לעזור לי במימוש המטרה הזאת בכל נסיבות שתהיינה. פגישות, שיחות טלפון עם חברי נר-אנון, וספרות של נר-אנון, כל אלה עוזרים לי ליישם את הצעדים בכל מה שקורה בחיי כאן ועכשיו.
ברגע זה יש לי ביכולתי לגרום לשינוי חיובי.

"אנחנו מתחילים עם מענקים. נהיה ראויים לשבח בהתאם לאופן בו ננצל אותם".

אולי כדאי לי לחשוב על הזמן כאילו הוא מעין חשבון עובר ושב מיוחד במינו. עשרים וארבע שעות עומדות לרשותי. בכך שאפעיל היום את העקרונות של נר-אנון בחיי, אבחר לנצל את השעות הללו להתפתחות, להנאה, ולהשתפרות. יש לי אפילו הזדמנות ללמוד מן הטעויות שלי, מאחר ועוד עשרים וארבע שעות יכולות להתחיל בכל רגע.
 

0 תגובות | רק להיום | 17:44

12.9.06 | מודעות, קבלה, עשייה

כשאנו עוסקים בשנוי, בבעיה, או בתגלית, המודעות מלווה בדרך כלל בתקופה של קבלה לפני שאני נוקטים בפעולה. ניתן לקרוא לתהליך הזה: מ.ק.פ.-"מודעות, קבלה, פעולה".

התמודדות עם מודעות חדשה עלולה להיות קשה מאוד, ורובינו משתוקקים למנוע מעצמנו כאב ואי-נוחות. אבל, עד שלא נקבל את המציאות שהתמודדנו אתה, קרוב לוודאי שלא נוכל לנקוט בפעולה יעילה עם בטחון עצמי.

בכל זאת, אולי נהסס לקבל מציאות לא נעימה מפני שנחשוב שבכך שאנו מקבלים, אנו גם סולחים על הבלתי נסבל. אבל זה לא כך. כמו שנאמר בבהירות יתר בספר” בכל יום ביומו בנר-אנון": "קבלה זה לא אומר כניעה למצב משפיל. זה אומר שאנו מקבלים את המציאות ואחרי כן מחליטים מה נעשהנדון", הקבלה יכולה להעניק לנו כוח, מפני שהיא מאפשרת לנו את הברירה.

“הנה אנחנו, לא יראים ללכת אחרי האמת, לאן שהיא תוביל".

תזכורת להיום: אתן לעצמי זמן לקבל את המצב לפני שאפעל. כשאקבל את מה שיש, אפשרויות בלתי צפויות עשויות להזדמן.
 

0 תגובות | רק להיום | 21:42

11.9.06 | ביקורת, הצעד הרביעי

במשך התהליך של עבודתי על צעד ארבע, (ערכתי חשבון נפש נוקב וחסר פחד), הרגשתי חשד מטריד שלא עשיתי זאת כמו שצריך. בעזרת הכוח העליון שלי, אני הבנתי סוף סוף, שהבעיה לא הייתה עבודה לא נכונה של צעד ארבע; העבודה הייתה, שהייתה לי אותה תחושה של אי-התאמה ואי-שלמות לגבי חיי בכלל. אני נוטה להרגיש שאני לא בסדר לגבי כל מה שאני עושה, שמיטב יכולתי לא מספיק טוב. וזה בכלל לא נכון. אני דווקא בסדר.

המודעות שפתחתי באמצעות צעד ארבע, מעמידה את הספק העצמי שלי בפרופורציה. זוהי רק ההשפעה של חיים במשך שנים עם מכורים בעייתים. לכן, כשישנה התחושה הזו, אני אזהה אותה, אתחלק עליה, אודה שהיא קיימת, ואז אוכל להסיט אותה הצידה. יותר לא אניח שיש לה תוקף.

“ברצוני להבין… שספק עצמי ושנאה עצמית הם פגמים באופי שמעכבים את התפתחותי".

תזכורת להיום: צעד ארבע נותן לי הדזמנות למצוא איזון. הוא עוזר לי לזהות את הדברים שנהגתי להגיד לעצמי, ולהבחין בין המציאות לבין הדמיון. היום אשים את אחת מן ההנחות שלי מתחת לתאורה. ייתכן שאגלה שהיא נובעת מתוך ההרגל ולא מתוך המציאות.
 

0 תגובות | רק להיום | 17:43

10.9.06 | הגינות, הכחשה, להאשים

כשהגעתי לנר-אנון, ההכחשה שלי הייתה כל-כך חזקה, עד כדי כך שאפילו לא ידעתי שהיו מכורים בחיי. נר-אנון עזרה לי להבין שלא אעמיד את עצמי בסכנה אם אישיר מבט אל האמת. כאשר ההכחשה שלי התחילה להיעלם, אני נדהמתי מן השקרים שספרתי לעצמי ולאחרים.

אבל אני עברתי מקיצוניות אחת אל השנייה, ונעשיתי דוברת אמת כפייתית. לקחתי על עצמי את המשימה לספר בדיוק. לכל מי שיטה אוזן, את מה שקורה באמת. קראתי לזה “יושר", אבל למעשה, נתתי ביטוי לכעס ולבוז שחשתי כלפיי המכור וגם שועתי לעזרה.

נר-אנון הוכיחה לי שמצב, כפי שאני רואה אותו, הוא ה"אמת” רק כפי שהיא נראית מן הפינה הזעירה שלי ביקום. לא אוכל למחוק את ההכחשה מן העבר, בכך שאאשים את המכור על כך שהוא חולה במחלה שהשפיעה על חיי שנינו; או בכך שאתעקש במרירות על כך שעכשיו אני יודעת את האמת לאמיתה. אך כן אוכל לסלוח לעצמי על תגובותיי הקיצוניות לנסיבות קיצוניות, ביודעי שבשעתו עשיתי את מיטב יכולתי. עכשיו אוכל להיות ישרה וגם עדינה אל עצמי.

“מי שנלחם במפלצות צריך לדאוג שהוא לא ייהפך למפלצת".

תזכורת להיום: כשאחדל לדאוג כיצד אחרים רואים את הדברים, ואתרכז בעצמי, אגיע ליותר שלווה ממה שידעתי עד כה. אין לי שליטה על מחלת ההתמכרות. אבל כן אוכל להתרחק מאחיזתה בי, בכך שאבחן ביושר את המניעים ואת הרגשות שלי.
 

0 תגובות | רק להיום | 20:41

9.9.06 | פגישות

לפעמים אני יושבת בפגישה ואינני יודעת כיצד לבקש עזרה. אני מסוגלת להילכד במלכודת של הסבל של עצמי. נדמה כאילו משהו בלתי ידוע קורע את הקרניים שלי. אני קופאת במקומי, וחושבת שאם לא אזוז, זה ייעלם. וכך אני לא שואלת, לא מדברת, והכאב גובר.

האם רוגע נסוך על פניי? אל תתנו לי לשטות בכם. אני פשוט מפחדת שתראו את האמת. אולי תחשבו שאני טיפשה או חלשה. אולי תדחו אותי. לכן אני לא מדברת, והכאב נשאר. אבל אני מקשיבה. ודרך אנשים אחרים, הכוח העליון שלי עושה למעני את מה שאני לא יכולה לעשות למען עצמי. מישהו בפגישה מתחלק ומתאר את אותם רגשות שאני מפחדת לתאר. עולמי מתרחב לפתע, ואני מרגישה מעט יותר בטוחה. אני כבר לא לבד.

“כשאני צועד, כשאני צועד, היקום צועד עמדי".

תזכורת להיום: אחד הניסים שמצאתי בנר-אנון היא העזרה שאני מקבלת בזמנים שאני הכי זקוקה לה. כשאני לא יכולה להביא את עצמי לידי בקשת עזרה, לפעמים היא מגיעה אליי. כשאני יודעת מה לומר, המלים הדרושות ניתנות לי. וכשאני מתחלקת במה שעל לבי, ייתכן שאני מבטאת את מה שמישהו אחר אינו מסוגל לבטא. היום יש לי כוח העליון שיודע למה אני זקוקה.
 

1 תגובות | רק להיום | 10:44

8.9.06 | אמונה, סיכון (סכנה)

האם יש משהו שמונע בעדי מלהאמין בכוח עליון? איזה מכשולים עוצרים אותי מלמסור את רצוני ואת חיי לאל? במקרה שלי, התשובה ברורה: אני רוצה שיבטיחו לי הבטחות. אני ממשיך בדרכי העיקשת, וחושב שאמצא פתרון לבעיות שלי, למרות שכבר ניסיתי ונכשלתי, פעם ועוד פעם ועוד פעם. נדמה לי שיש באמונה סכנה גדולה. אם אשחרר ואמסור מצב מסויים, לא תהייה לי שליטה. לא אוכל להיות בטוח שאקבל את מה שאני רוצה.

יחד עם זאת אני רוצה בהחלמה. אם אמשיך לפעול כמו תמיד, אמשיך לקבל את מה שקיבלתי תמיד. אני רוצה ביתרונות שיש לתוכנית הרוחנית הזו להציע. לכן, עליי להסתכן ו’לשחרר ולאפשר לאל".האמונה אולי תביא לי את את התוצאות אותן אני מחפש, ואולי לא. למרות שאין שום הבטחות, יצירת יחסים הדוקים עם כוח העליון, יכולים לעזור לי לקבל ביטחון עצמי, להיות חזק, ומסוגל להתמודד עם כל מה שיבוא אחרי שיימצא פתרון למשבר הנוכחי.

“ההבנה היא גמול האמונה. לכן, תנסה להבין על מנת שתוכל להאמין, אלא, האמן על מנת שתוכל להבין".

תזכורת להיום” היום אתרום משהו להתפתחות הרוחנית שלי. אנסה לזהות את המכשולים שעומדים בדרכי אל האמונה.
 

0 תגובות | רק להיום | 08:54

7.9.06 | מחוייבות, מסורת 7

מעולם לא חשבתי הרבה על המסורת השביעית, שאומרת:"על כל קבוצה לשאת את עצמה לחלוטין…". חשבתי שזה מתייחס רק לתשלום שכר הדירה. אבל לאחרונה השתתפתי בקבוצה שנשאה את עצמה כלכלית, אבל למרות זאת לא נשאה את עצמה, מפני שאף אחד לא התחייב לעשות עבודת שרות. אני כבר מילאתי מספר תפקידים, וכאשר הקדנציות השונות שלי הגיעו לקיצן, לא היו לי מחליפים. אני הגעתי להחלטה שלפני הרגשתי הייתה הברירה האחראית לגבי עצמי, והתפטרתי מתפקידיי. הקבוצה התפרקה. לדעתי, קבוצה שאין באפשרותה לאייש את תפקידי השרות, אינה נושאת את עצמה לחלוטין.

כיום, כשאני מהווה חלק מקבוצות אחרות, משגשגות יותר, יש לי תפיסה טובה יותר של אחריות שלי לגבי המסורת הזאת. אמונתי היא, כשאנו מטפחים את הקבוצות שלנו, אנו מטפחים ומחזקים את עצמנו. אנחנו כן יכולים לתרום; אנחנו כן יכולים להחליט על ברירות שעוזרות לנו לאפשר את ההחלמה שלנו ושל הזולת.

“באפשרותי לעזור לקיים את קבוצתי בכמה דרכים. לתרום לקופה כפי יכולתי. חשוב באותה מידה, לתת את זמני ואת תמיכתי המוסרית ליצירת קבוצה שאליה ברצוני להשתייך".

תזכורת להיום: לא די לקיים קבוצת נר-אנון על ידי תשלום שכר הדירה, המשכיות השרות לטובתנו המשותפת. היום אחשוב על תרומתי לקבוצת הבית שלי.
 

0 תגובות | רק להיום | 17:32